Λεβαδειακός – Βόλος 0-3: Ούτε βολές! Τρεις τελικές, τρία γκολ οι Θεσσαλοί στο δεύτερο ημίχρονο!

Σε θέση υποβιβασμού και πάλι ο Λεβαδειακός, προσπέρασε τον Άρη ο 5ος πλέον, Βόλος!

Λεβαδειακός Βόλος 0-3: Δεν βγήκαν οι Βοιωτοί στο δεύτερο ημίχρονο, με τους Θεσσαλούς να σκοράρουν και στις τρεις τελικές τους στην επανάληψη!

Ένα ημίχρονο υπήρξε Λεβαδειακός στο ματς που έριξε την αυλαία της 21ης αγωνιστικής της Super League. Στο δεύτερο βγήκε μόνο ο Βόλος, έκανε γκολ και τις τρεις τελικές του, με Πιρές, Ντέλετιτς και Κούτσια για το εύκολο 3-0! Σε τροχιά υποβιβασμού και πάλι οι Βοιωτοί που αποδοκιμάστηκαν στο φινάλε, προσπέρασαν τον Άρη και είναι πλέον σε θέση Ευρώπης οι «κυανέρυθροι».

Δύο πρόσωπα είχε το πρώτο ημίχρονο. Ο Λεβαδειακός ήταν ο πρωταγωνιστής στην αναμέτρηση μέχρι το πρώτο 15λεπτο, χωρίς οι Βοιωτοί να κάνουν τη μεγάλη φάση.

Στη συνέχεια τα ηνία πήραν οι Θεσσαλοί που πίεσαν αρκετά τους γηπεδούχους, δημιουργώντας και κάποιες ευκαιρίες, με σημαντικότερη εκείνη του Τσιρίνος στο 28′ με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ.

Γκολ και οι τρεις τελικές του Βόλου στο δεύτερο ημίχρονο!

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, ο Παπαπέτρου δίνει πέναλτι υπέρ του Βόλου, σε μαρκάρισμα του Βινίσιους στον Πιρές, αλλά μετά από on field review, σωστά άλλαξε η αρχική απόφαση του διεθνούς ρέφερι.

Επόμενη τελική στο ματς σε ροή αγώνα μετά από εκείνη στο 32′ του Βρακά, στο 61′. Ιδανική αντεπίθεση των φιλοξενούμενων που βγήκαν τρεις με έναν, με τον Πιρές να σκοράρει από κοντά για το 1-0 του Βόλου που είναι ανώτερος και επιβεβαιώνεται και στο σκορ πλέον της αναμέτρησης!

Γκολ και η δεύτερη τελική των Θεσσαλών στο δεύτερο ημίχρονο, με κεφαλιά του Ντέλετιτς οκτώ λεπτά μετά το 1-0 του Πιρές. Οι πολύ καλύτεροι Θεσσαλοί παίρνουν προβάδισμα δύο τερμάτων ενώ δείχνουν διάθεση να πετύχουν κι άλλα τέρματα, με τους γηπεδούχους να μένουν στο μεγαλύτερο διάστημα του δεύτερου μέρους στα αποδυτήρια! Το κερασάκι στην τούρτα βάζει ο Κούτσιας στις καθυστερήσεις για το 0-3, στην τρίτη τελική της ομάδας του στο δεύτερο 45λεπτο!

Λεβαδειακός – Βόλος 0-3

Σκόρερ: 61′ Πιρές, 69′ Ντέλετιτς, 90+1′ Κούτσιας

Λεβαδειακός (Γιάσμικο Βέλιτς): Στογιάνοβιτς, Τσάπρας, Βινίσιους, Τζιμόπουλος (64′ Νίκας), Βήχος, Παναγιώτου, Μεχία, Βρακάς, Νταμπό, Λούα Λούα (57′ Σαχπεκίδης), Γκερεμέγιεφ (64′ Σαβιέρ).

Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν, Άλχο, Σι, Σιέλης, Εσκοβάλ, Λούνα, Γκάγκι, Τσιρίνος (80′ Καρτάλης), Πιρές (90+2′ Τάχατος), Ντέλετιτς (88′ Πίρινεν), Κούτσιας.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Λεβαδειακός – Βόλος 0-3: Ούτε βολές! Τρεις τελικές, τρία γκολ οι Θεσσαλοί στο δεύτερο ημίχρονο!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!