Σε αυτό αποθέωσε τον ΟΦΗ ο Τραϊανός Δέλλας (vid)

Ο Τραϊανός Δέλλας εξήγησε οτι η απόδοση του ΟΦΗ στο πρώτο ημίχρονο ήταν καταλυτική ώστε να έρθει η νίκη επί του ΟΦΗ.

Αποθεωτικός για την απόδοση που έπιασε ο ΟΦΗ στο πρώτο ημίχρονο ήταν ο Τραϊανός Δέλλας στις δηλώσεις που έκανε μετά την σημαντικ νίκη με 3-2 επί του Άρη.

«Περιμέναμε ένα τέτοιο παιχνίδι, δύσκολο παιχνίδι, ο Άρης είναι μια δύσκολη ομάδα. Αξίζουν συγχαρητήρια στους παίκτες μου γιατί έκαναν έναν καταπληκτικό α’ ημίχρονο, στο β’ δεν μπορούσαμε να κρατήσουμε όσο θέλαμε τη μπάλα. Η νίκη είναι πάρα πολύ σημαντική, τα παιδιά δουλέψανε πάρα πολύ και τους άξιζε αυτή η νίκη», είπε αρχικά στην Cosmote ο Τραϊανός Δέλλας.

Οσο για το ντεμπούτο του Έντι Σαλσίδο που πέτυχε και γκολ, ο προπονητής των Κρητικών είπε: «Να μη μείνουμε στα πρόσωπα, η ομάδα λειτούργησε καλά, αν εξαιρέσουμε τα δύο πέναλτι δεν απειληθήκαμε ιδιαίτερα από τον Άρη, τουλάχιστον στο α’ ημίχρονο, στο β’ ήταν λογικό να πιέσει ο Άρης αφού ήταν πίσω στο σκορ. Θεωρώ ότι η νίκη μας άξιζε πέρα για πέρα».

Στη συνέντευξη Τύπου ο Τραϊανός Δέλλας πρόσθεσε οτι οι παίκτες που έχει στη διάθεσή του είναι οι «καλύτεροι του κόσμου»: Νομίζω ότι έγινε ένα δυνατό παιχνίδι με μία καλή, ποιοτική ομάδα. Κάναμε ένα πάρα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, θα μπορούσαμε να βάλουμε κι άλλο γκολ εκεί. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν κρατήσαμε περισσότερο την μπάλα. Με το δεύτερο γκολ πιστέψαμε ότι το παιχνίδι τελείωσε όμως όταν έχεις απέναντί σου τον Άρη το παιχνίδι ποτέ δεν τελειώνει. Θεωρώ ότι το πρώτο ημίχρονο μας ανήκει και θεωρώ ότι στο δεύτερο ημίχρονο θα πρέπει να βελτιώνουμε πράγματα.

Σίγουρα ο ενθουσιασμός μπορεί να είναι μεγάλος αυτή τη στιγμή, αλλά πρέπει να δουλέψουμε. Ήταν πάρα πολύ σημαντικοί οι τρεις βαθμοί σήμερα. Από μεθαύριο ξεκινάει μία νέα εβδομάδα με παιχνίδι κυπέλλου στη μέση και θα πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι.

Πάντα θα ψάχνω τι μπορούμε να βελτιώσουμε. Ένα κομμάτι μας έλειψε με τον Ατρόμητο, με τον Βόλο αλλά και σήμερα. Τα καλά αποτελέσματα σε βοηθούν να έχεις καλή ψυχολογία, αλλά η ταπεινότητα σε βοηθάει να πας μπροστά. Δεν θέλαμε να στεναχωρήσουμε τον κόσμο μας, ευχαριστούμε που μας στήριξε και σε αυτό θα πρέπει να επενδύσουμε κι εμείς οι ίδιοι.

Είναι ένα πολύ περίεργο καλοκαίρι για μεταγραφές. Θεωρώ ότι ενισχυθήκαμε εκεί που θέλαμε. Ένα μήνυμα που θέλω να στείλω στον κόσμο, είναι ότι να στηρίζουμε τους παίκτες που βρίσκονται εδώ. Αυτοί οι παίκτες είναι οι καλύτεροι του κόσμου. Όχι αυτοί που έφυγαν ή αυτοί που μπορεί να έρθουν.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Σε αυτό αποθέωσε τον ΟΦΗ ο Τραϊανός Δέλλας (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για περισσότερα σχετικά άρθρα επιλέξτε παρακάτω.