Super League 2 – 2oς όμιλος: Όλοι για τον Λεβαδειακό! Aποτελέσματα – Βαθμολογία (highlights)

Όλοι έπαιξαν για τον Λεβαδειακό. Ισόπαλο το ντέρμπι στο «Ελ Πάσο», δεν κέρδισαν τον Εργοτέλη τα Χανιά και στο +8 οι Βοιωτοί μετά το 1-0 με την Επισκοπή.

Super League 2 – 2oς όμιλος: Ακόμα πιο κοντά στο μπαράζ ο Λεβαδειακός. Ισοπαλίες σε «Ελ Πάσο» και Περιβόλια. Νίκες για τους γηπεδούχους στα υπόλοιπα παιχνίδια!

Δοκάρι με Κυνηγόπουλο η Καλλιθέα στο 57′, μεγάλη ευκαιρία με τον Τσιντώνη στο 55′ και γκολ του Ντεμέτριους που ακυρώθηκε στο 47′ για οφσάιντ, σε ένα καταιγιστικό δεύτερο ημίχρονο για τους «γαλάζιους» στο «Ελ Πάσο» κόντρα στην Καλαμάτα που είχε και εκείνη με τη σειρά της την δική της ευκαιρία με τον Κωνσταντινόπουλο στο 77′ να σκοράρει, αλλά με το 0-0 να μένει μέχρι τέλους στο ντέρμπι της 28ης αγωνιστικής. Ισοπαλία που δεν ικανοποίησε ούτε τους μεν, ούτε τους δε, αλλά λογικά θα πανηγυρίστηκε στη Λιβαδειά!

Στο +8 ο Λεβαδειακός, ισοπαλία στα Περιβόλια

Ενα ημίωρο κράτησε το μηδέν η Επισκοπή στη Βοιωτοί. Ο καλύτερος Λεβαδειακός προηγήθηκε στο 35′ με τον Μπαρμπόσα, με το 1-0 να παραμένει μέχρι τέλους, με τους Βοιωτούς να διατηρούν άνετα το προβάδισμα.

Η προϊστορία που θέλει να μην κέρδιζουν τον Εργοτέλη, τα Χανιά στα Περιβόλια, επιβεβαιώθηκε. 0-0 το αποτέλεσμα στο Κρητικό ντέρμπι, με τα Χανιά να είναι καλύτερα να έχουν και δοκάρι στο 49′ με τον Βάρκα, αλλά να μην καταφέρνουν να κερδίσουν.

Στο -1 από την παραμονή ο Ηρόδοτος!

Τρεις ασίστ ο Γκόμεζ, τρία γκολ ο στο Ηρόδοτος – Κηφισιά (2-2). Mπροστά στο σκορ με τη… σέντρα οι Κρητικοί στο 3′ με τον Γκόμες να σερβίρει και τον Ποζατζίδη να σκοράρει. Ίδιοι οι πρωταγωνιστές και έξι λεπτά αργότερα, με τους γηπεδούχους να κάνουν το 2-0 και να δείχνουν να «καθαρίζουν» νωρίς – νωρίς το παιχνίδι κόντρα στην ομάδα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου, ο οποίος όμως λογω covid δεν ταξίδεψε στη Κρήτη.

Τούμπα το ματς μέσα σε ένα δίλεπτο, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν το 2-0, 2-2. Αρχικά μείωσε το σκορ ο Πρίτσας στο 33′, με τον Κουϊρουκίδη να φέρνει στα ίσια το ματς, δύο λεπτά αργότερα!

Το δίδυμο Γκόμεζ – Μποζατζίδη «χτύπησε» ξανά στο 71′. Νέα ασίστ o Oυρουγουανός δεξιός μπακ, τρίτο γκολ ο 23χρονος Έλληνας επιθετικός και 3-2 ο Ηρόδοτος!

Πήρε τον «τελικό» ο Διαγόρας!

Ντέρμπι παραμονής και στη Ρόδο ανάμεσα σε Διαγόρα (25β.) και Αστέρα Βλαχιώτη (27β.). Οι Ρόδιτες ήταν οι νικητές της αναμέτρησης (2-0) με τον Μπαστιάνο να ανοίγει το σκορ στο 27′ και ενώ πέντε λεπτά νωρίτερα είχε… προειδοποιήσει, στέλνοντας τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Ιωαννίδη και τον Ζούνη στο 38′ να διαμορφώνει το τελικό 2-0 για τους νησιώτες.

Ζωντανή η Ζάκυνθος!

Ντέρμπι με φόντο την παραμονή και στη Ζάκυνθο, με την ουραγό ομώνυμη ομάδα να κερδίζει 2-0 τον Καραϊσκάκη και να παραμένει ζωντανή στο κυνήγι της σωτηρίας. Στο δεύτερο ημίχρονο τα γκολ της αναμέτρησης, με τον Εντουάρντο να δίνει σκορ στην αναμέτρηση στο 53′ και τον Τσιμέλι να διαμορφώνει το τελικό 2-0, 10 λεπτά αργότερα.

super league 2 vathmologia 2os omilos

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Super League 2 – 2oς όμιλος: Όλοι για τον Λεβαδειακό! Aποτελέσματα – Βαθμολογία (highlights)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!