Live ενημέρωση: Αγγλία – Ελλάδα 1-2 ΤΕΛΙΚΟ!

Η εξέλιξη του αγώνα της Εθνικής Ελλάδας με την Αγγλία στο Γουέμπλεϊ.

Live ενημέρωση στο παιχνίδι Αγγλία Ελλάδα στο στάδιο Γουέμπλεϊ που κάνει σέντρα στις 21:45 για την 3η αγωνιστική του UEFA Nations League 2024-25.

Live ενημέρωση: Αγγλία – Ελλάδα 1-2 (Τελικό)

Αγγλία – Ελλάδα 1-2 : Το δεύτερο τέρμα του Παυλίδη τρελαίνει το Γουέμπλεϊ! (video)

Αγγλία – Ελλάδα: Το δεύτερο τέρμα του Παυλίδη που δεν μέτρησε (video)

Αγγλία – Ελλάδα 1-1: Ισοφαρίζει με Μπελινγκχαμ (video)

Αγγλία – Ελλάδα 1-2 ΤΕΛΚΟ. Μυθική Ελλάδα, παίρνει μυθική νίκη μέσα στο Γουέμπλεϊ και κάνει το 3Χ3 στον όμιλο του Nations League! Και τα δύο γκολ ο Παυλίδης στο 49′ και το 90+4, ενώ πέτυχε και 3ο στο 83′ που ακυρώθηκε ως οφσάιντ!

90+4 ΓΚΟΟΟΟΛΛΛ 1-2 η Ελλαδάραααα!: Ο Πέλκας εισβάλλει στην περιοχή, κερδίζει τις κόντρες εν συνεχεία κερδίζει  την μπάλα η οποία στρώνεται στον Παυλίδη που με σουτ κάνει το 1-2! Απίστευτα πράγματα!

Αγγλία – Ελλάδα: Το γκολ του Μασούρα που ακυρώθηκε για οφσάιντ (video)

Πέντε λεπτά καθυστερήσεις.

87′ ΓΚΟΛ 1-1: Κρίμα η Αγγλία ισοφαρίζει αν και δεν το δικαιούται. Μετά από φάση διαρκείας ο Μπέλιγχαμ σκοράρει με σουτ για το 1-1.

83′ ΑΚΥΡΩΘΕΝ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ: Σε μια νέα μαγική αντεπίθεση με Γιαννούλη, Τζόλη και Παυλίδη, ο τελευταίος σκοράρει όμως το τέρμα ακυρώνεται ως οφσάιντ. Η Ελλάδα έχει κάνει άνω κάτω τους Άγγλους!

76′: Η Ελλάδα εξακολουθεί να απειλεί την Αγγλία. Στο 76′ ο Τζόλης βγήκε τετ α τετ και δεν κατάφερε να νικήσει τον Πίκφορντ αλλά ήταν οφσάιντ. Στο επόμενο λεπτό ο ίδιος βγήκε νέο τετ α τετ αλλά κλείστηκε και έχασε τη μπάλα. ακυρώθηκε καθώς ο νεαρός επιθετικός ήταν οφσάιντ

Αγγλία – Ελλάδα 0-1: H gκολάρα του Παυλίδη! (video)

Η Ελλάδα σκοράρει ξανά με τον Μασούρα στο 59′, αλλά είναι σε θέση οφσάιντ. Μαγική εμφάνιση σε κάθε περίπτωση μετά από 60 λεπτά για την Ελλάδα.

49′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την Ελλαδάρα με φοβερή ενέργεια Παυλίδη! Ο Κουλιεράκης μετά από ατομική ενέργεια, σπάει για τον Παυλίδη, ο οποίος κάνει… χαζούς τρεις αντιπάλους και με ξερό σουτ εκτελεί τον Πίκφορντ για το 1-0! Αποθέωσε από τους περισσότερους από 5 χιλιάδες Έλληνες που βρίσκονται στο Γουέμπλεϊ!

Σέντρα στο Β΄ ημίχρονο χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Ημίχρονο στο Γουέμπλεϊ χωρίς γκολ με την Εθνική μας να αφήνει εξαιρετικές ενυπώσεις και να κοιτάει τους Άγγλους «στα μάτια». Ειδικά μέχρι το 21′ η Ελλάδα έβαλε πολύ δύσκολα στην Αγγλία έχοντας δύο μεγάλες ευκαιρίες στο 5′ και το 10΄ και σκοράροντας στο 11′ με κεφαλιά του Μαυροπάνου, με το τέρμα να να ακυρώνεται ως οφσάιντ. Μετά το 21′ οι Άγγλοι πήραν τα ηνία και πίεσαν, ωστόσο η καλά στημένη μεσοαμυντικά τους κράτησε μακριά από τα δίχτυα.

45′: Από την πλευρά της η Αγγλία απέιλησε στο 3′ (σουτ Μπέλιγχαμ), στο 22′ (σουτ Πάλμερ) και στο 30′ (ψηλοκρεμαστή κεφαλιά Γκόρντον).

Αγγλία – Ελλάδα: Mαγική ευκαιρία Μπακασέτα, οφσάιντ το γκολ του Μαυροπάνου (video)

Αγγλία – Ελλάδα: Μπακασέτας και Πάλμερ άγγιξαν το γκολ μέσα σε ένα λεπτό! (video)

21′ Νέα σπουδαία ευκαιρία για την Ελλάδα! Ο Τζόλης βλέπει το ωραίο ανέβασμα του Γιαννούλη και του περνάει τη μπάλα,, αυτός σπάει στον Μπακασέτα που πλασάρει στην κίνηση με τη μπάλα να κοντράρει και στους αμυντικούς και δεν καταλήγει στα δίχτυα!

10′: Ασύλληπτη ευκαιρία για την Εθνική! Ο Πίκφορντ κάνει σοβαρό λάθος έξω από την περιοχή, ο Μπακασέτας κλέβει και στη συνέχεια κάνει λόμπα, αλλά ο Κόλγουιλ με απίστευτη προβολή σώζει κυριολεκτικά πάνω στη γραμμή! Η Ελλάδα μπήκε πολύ δυνατά!

5′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα Εξαιρετική αντεπίθεση για την Ελλάδα ο Τζόλης σπάει στον Παυλίδη που πλασάρει από τα όρια της περιοχής, όμως η μπάλα φεύγει ένα μέτρο από την εστία!

1′: Άρχισε το παιχνίδι στο Γουέμπλεϊ. Σπουδαία στιγμή η απόλυτη σιγή στη μνήμη του Τζορτζ Μπάλντοκ που έφυγε από τη ζωή το βράδυ της Τετάρτης (9/10). Θερμό χειροκρότημα από Άγγλους και Έλληνες στο ενός λεπτού σιγή.

Αγγλία – Ελλάδα: Οι συνθέσεις

ΑΓΓΛΙΑ (Λι Κάρσλεϊ): Πίκφορντ, Αλεξάντερ-Άρνολντ, Στόουνς, Κόλγουιλ, Λιούις, Ράις, Μπέλινγκχαμ, Πάλμερ, Σάκα, Φόντεν, Γκόρντον.

ΕΛΛΑΔΑ (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Βλαχοδήμος, Ρότα, Μαυροπάνος, Κουλιεράκης, Γιαννούλης, Κουρμπέλης, Σιώπης, Μπακασέτας, Μασούρας, Τζόλης, Παυλίδης.

Οι πάγκοι

ΑΓΓΛΙΑ: Χέντερσον, Πόουπ, Γκουέι, Γκάλαχερ, Λιβραμέντο, Τζόουνς, Γουότκινς, Έιντζελ, Σολάνκε, Μαντουέκε.

ΕΛΛΑΔΑ: Τζολάκης, Μανδάς, Βαγιαννίδης, Ρέτσος, Δουβίκας, Πέλκας, Χατζηγιοβάνης, Χατζηδιάκος, Κωνσταντέλιας, Ζαφείρης, Μάνταλος.

Η σελίδα ανανεώνεται αυτόματα.
Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Live ενημέρωση: Αγγλία – Ελλάδα 1-2 ΤΕΛΙΚΟ!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για περισσότερα σχετικά άρθρα επιλέξτε παρακάτω.