Live ενημέρωση: Ισοφάρισε ο Ουάρντα για τον Ατρόμητο κόντρα στον Άρη – 2-0 μέσα σε τρία λεπτά η ΑΕΚ

Η εξέλιξη των αγώνων Παναθηναϊκός-Αστέρας, Ατρόμητος-Άρης και ΑΕΚ-ΟΦΗ για την 1η αγωνιστική.

Live ενημέρωση στα παιχνίδια Παναθηναϊκός – Αστέρας (20:00), Ατρόμητος – Άρης (20:30) και ΑΕΚ – ΟΦΗ (22:00) για την 1η αγωνιστική της Super League.

Live ενημέρωση: Ατρόμητος-Άρης 1-1 (2ο ημίχ.) & ΑΕΚ – ΟΦΗ 2-0 (1ο ημίχ.)

11′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! Εξαιρετική μπαλιά του Άμπραμπατ στον Λιβάι Γκαρσία, ο οποίος με κεφαλιά ανοίγει το σκορ

72′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο! Ο Μίχορλ κέρδισε το πέναλτι από τον Κουέστα, ο Ουάρντα ανέλαβε την εκτέλεση και ευστόχησε κάνοντας το 1-1

Τέλος στο ΟΑΚΑ! Ο Αστέρας Τρίπολης παίρνει μεγάλη νίκη με 0-1 επί του Παναθηναϊκού

Σέντρα στην Opap Arena

66′: Ατρόμητος-Άρης 0-1 ΓΚΟΛ: Ο Θεός του πολέμου κάνει το 0-1! Σέντρα του Μάγιο, κακή έξοδος του Κοσέλεφ που ουσιαστικά διώχνει πάνω στον Μπρόρσον και η μπάλα στα δίχτυα για το 0-1!

Παναθηναϊκός-Αστέρας 0-1: Εξι τα λεπτά των καθυστερήσεων στο ΟΑΚΑ, πάντα το 0-1 για τον Αστέρα

Παναθηναϊκός-Αστέρας 0-1, 75′: Τελευταία 15 λεπτά στο ματς του ΟΑΚΑ, οι Αρκάδες κρατούν άνετα το προβάδισμα που έχουν αποκτήσει εδώ και 25 λεπτά. Ο Παναθηναϊκός προσπαθεί να γίνει απειλητικός ωστόσο την ίδια ώρα κινδυνεύει από τις φαρμακερές αντεπιθέσεις των φιλοξενούμενων που παίζουν με παίκτη παραπάνω.

Χωρίς αλλαγές άρχισε το παιχνίδι Ατρόμητος-Άρης στο Περιστέρι

Ημίχρονο στο Περιστέρι, Ατρόμητος-Άρης 0-0, σε ένα ματς με καλό ρυθμό και τρεξίματα, αλλά χωρίς πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες. Λίγο καλύτερος ο Θεός του πολέμου.

Παναθηναϊκός-Αστέρας Τρίπολης ΓΚΟΛ (51′) 0-1: Σαν να μην έφτανε αυτό για το τριφύλλι ο Κρέσπι που κέρδισε την αποβολή σκοράρει κιόλας για το 0-1 με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ!

Παναθηναϊκός-Αστέρας Τρίπολης ΑΠΟΒΟΛΗ (50′) 0-0: Με δέκα παίκτες οι γηπεδούχοι καθώς ο Ζέκα αποβάλλεται με κόκκινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα στον Κρέσπι!

Παναθηναϊκός-Αστέρας Τρίπολης 0-0: Άρχισε το 2ο ημίχρονο.

Ατρόμητος – Άρης 0-0: Το πέναλτι που ζήτησε ο Ατρόμητος (Vid)

Ατρόμητος – Άρης: Η διπλή ευκαιρία των γηπεδούχων με τον Μπάκου (Vid)

Ατρόμητος – Άρης 0-0: Η ευκαιρία με τον Φετφατζίδη (Vid)

Παναθηναϊκός-Αστέρας 0-0 στο ημίχρονο: Ματς με λίγες φάσεις και τους φιλοξενούμενους να έχουν κλέψει τις εντυπώσεις ως τώρα. Με την καλοστημένη άμυνά τους έχουν αποδιοργανώσει επιθετικά τον Παναθηναίκό που αδυνατεί να βρει διαδρόμους, επηρεασμένος ίσως και από τις πολλές (9) αλλαγές που έκανε στην 11άδα ο Αλόνσο.

15′, Ατρόμητος-Άρης: Από μια καλή φάση για κάθε ομάδα ως τώρα. Στο 6′ απείλησε ο Θεός του πολέμου με ένα καλό σουτ του Φετφατζίδη που κοντραρε, ενώ στο 11′ οι γηπεδούχοι είχαν διπλή ευκαιρία.  Ο Μπάκου βγήκε στην πλάτη της άμυνας, νικήθηκε από τον Κουέστα σε πρώτη φάση και στο ριμπάουντ το πλασέ του κατέληξε άουτ.

Οι συνθέσεις στο Ατρόμητος-Άρης

Ατρόμητος (Γκαρσία): Κοσέλεφ, Αθανασίου, Γκονζάλες, Ουάρντα, Φαν Βέερτ, Καρλίτος, Κίνι, Ουεντραγκάο, Μπρορσον, Μπακου, Μανσούρ.

Στον πάγκο: Χουτεσιώτης, Σταυρόπουλος, Μιχοράλ, Γιουμπιτάνα, Μούντες, Καλοσκάμης, Βρακάς, Τσακμάκης, Καραμάνης.

Άρης (Μάντζιος): Κουεστα, Μπράμπετς Βέλεθ, Μάγιο, Φρίντεκ, Μοντόγια, Μόντσου, Μανού Γκαρσία, Σαβέριο, Φετφατζίδης, Μορόν.

Στον πάγκο: Σίντκλεφ, Πάρντο, Ρόουζ, Φαμπιάνο, Φατόρε, Ντιαντί, Σιφουέντες, Σαμόρα, Παναγίδης

1′: Σέντρα και στο Ατρόμητος-Άρης. Περίπου 400 οπαδούς έχει ο Άρης στο Περιστέρι, λίγος ο κόσμος στο υπόλοιπο γήπεδο.

19′ 0-0: Ένα λεπτό μετά ο Παναθηναϊκός ανοίγει το σκορ  με τον Τετέ, ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

18′: Η πρώτη καλή στιγμή στο ματς είναι γι τονΑστέρα που χάνει μεγάλη ευκαιρία από κεφαλιά του Άνταμ που έφυγε λίγο άουτ!

15′, 0-0: Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο το Παναθηναϊκός – Αστέρας μετά το πρώτο τέταρτο.

1′: Σέντρα στο κεκλεισμένων των θυρών ΟΑΚΑ!

Οι 11άδες στο Παναθηναίκός-Αστέρας Τρίπολης

Παναθηναϊκός (Αλόνσο): Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Σένκεφελντ, Αράο, Μαξ, Ζέκα, Βιλένα, Τετέ, Τζούριτσιτς, Μαξίμοβιτς, Γερεμέγεφ.

Στον πάγκο: Λίλο, Κάτρης, Ίνγκασον, Γεντβάι, Μλαντένοβιτς, Μπακασέτας, Λημνιός, Μαντσίνι και Ιωαννίδης.

Αστέρας Τρίπολης (Ράσταβατς): Παπαδόπουλο, Γκαρσία, Αλάγκμπε, Καστάνιο, Χουχούμης, Γιαμπλόνσκι, Μούμο, Καλτσά, Μπαρτόλο, Κρέσπι και Άνταμ.

Στον πάγκο: Τσιντώτας, Τριανταφυλλόπουλος, Αλβάρες, Τζανδάρης, Ρέτζις, Φαράι, Ζουγλής, Παλάσιος, Μάντζης.

Η σελίδα ανανεώνεται αυτόματα.
Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Live ενημέρωση: Ισοφάρισε ο Ουάρντα για τον Ατρόμητο κόντρα στον Άρη – 2-0 μέσα σε τρία λεπτά η ΑΕΚ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.