ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Η Προσοτσάνη έβαλε γκολ άξιο για… βραβείο Πούσκας! (vid)
Στα τοπικά μπαίνουν τα καλύτερα γκολ και ο Φερφέρης το επιβεβαίωσε σκοράροντας από το κέντρο κόντρα στην Νέα Άμισο![Η Προσοτσάνη έβαλε γκολ άξιο για… βραβείο Πούσκας! (vid)](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/10/proso.jpg)
Ποιός είπε ότι στα τοπικά δεν μπαίνουν γκολάρες; Κάθε άλλο. Στην αναμέτρηση μεταξύ Προσοτσάνης-Νέας Άμισου στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣ Δράμας, “έγραψε” ένα ποίημα.
Ο μέσος των γηπεδούχων, Στέλιος Φερφέρης, κατέβασε την μπάλα με το στήθος κι αφού με το ένα κοντρόλ πέρασε κάτω από το χώρο του κέντρου εξαπέλυσε τη «ρουκέτα», την οποία καλά-καλά ούτε η… κάμερα του δεν πρόλαβε να καταγράψει. Αυτό έμελλε να ήταν και το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, μόλις στο 9ο λεπτό.
Απολαύστε το…